גשם של כוכבים 10-12/8/2023 - לפרטים לחצו על הכוכב מצד שמאל
גשם של כוכבים - לחץ לפרטים 10-12/8/2023

שלום לכם אורחי החאן ,חברנו היקרים
אנחנו מאוד מתגעגעים...מתגעגעים לכם חווים אתנו שיגרה של מדבר ,למדורה ,לתה ,הקפה, ללהיזרק על הערסל לשקיעות האדומות למרחב המדבר
החלטנו לחזור ולחוות את זה אתכם כאן בחאן
אנחנו חוזרים לארח,כן המתכונת הרגילה שכוללת את ארוחות הערב והבוקר ,כן בהתאם להנחיות , כן בהתאם לתנאים ולמצב ולשינויים, ולכל הלא נודע הזה מסביבנו.
אבל כן חוזרים לארח
ממש נשמח לפגוש אתכם שוב כאן בחאן בארותיים
חיבוק גדול עופר וגלי, אורי ורובין, עירית וצוות החאן

גשם של כוכבים

אם יש חוויה ששום מסך טלוויזיה לא יכול להשתוות אליה, הרי זו החוויה שבצפייה לילית במטר מטאורים מרשים. והנה – אחד כזה מחכה לנו, בלב ליבו של החופש הגדול, מטר המטאורים הפרסאידים הוא הזדמנות נפלאה לצפות באחד מהאירועים השמימיים השנתיים המשמעותיים ביותר. מטר הפרסאידים מתרחש בכל שנה, כאשר כדור הארץ עובד בתוך שובל האבק שהותיר אחריו כוכב השביט סוויפט-טאטל. המטר נקרא פרסאידים מכיוון שהוא נראה כאילו הוא יוצא מקבוצת הכוכבים פרסאוס. בגלל זיהום האור, בלתי אפשרי לראות את המטר ממקום יישוב, ולכן נוהרים רבים אל המדבר, למקומות חשוכים, שבהם אפשר להתרווח על שמיכה, להתבונן למעלה, ולהמתין לגשם הכוכבים הנופלים. אפשר לצפות במטר המטאורים גם ללא טלסקופ. אבל מי שכבר מגיע אלינו למדבר יוכל ליהנות במקביל מתצפית טלסקופית לעבר כוכב הלכת שבתאי, ולצפות במטר בהספק של 60 עד 200 מטאורים בשעה. הזמן הטוב ביותר לצפות במטאורים הוא לקראת הזריחה. רסיסי האבק פוגעים באטמוספירה במהירות של כ 200 אלף קמ"ש ונדלקים לכמה שניות, וזהו ה"מטר" שאנו רואים. האירוח כולל לינה, ארוחת ערב וארוחת בוקר. לאחר ארוחת הערב תוקרן מצגת מלווה בהסברים, יוצבו טלסקופים לתצפיות על אטרקציות שמימיות נוספות, ובמהלך הלילה נשכב על המזרונים ונביט על גשם הכוכבים הנופלים.

מוזמנים.. 

 


 

ארועים בחאן בארותיים

מבנה החאן, מראהו, אופיו ומיקומו שימשו עוד מראשית דרכו ב-1991 כבסיס לקיום אירועים מגוונים כגון חתונות, סדנאות, מפגשים, מסיבות, ימי חברה, ארוחות, או כל רעיון משוגע ככל שיהיה. בזמן האירוע ייסגר החאן וכל מבניו לטובת האירוע. המפגש ילווה במסע קולינרי תוצרת המטבח הייחודי שלנו.

 

Languages

דילוג לתוכן